Skip to main content
QBE Danmark
Om os Produkter Kontakt os

Vores UK team ledes af Cécile Fresneau og dækker langt størstedelen af erhvervsrisici med tilbud om Property, Casualty, Motor og løsninger til Financial and Specialty Lines såvel som specielle Commercial Combined og SME produkter.

Vi kan skrive på Lloyd's papir eller vores selskabs papir og tilbyder en fremragende global rækkevidde og mange valgmuligheder, hvad angår den måde som du gør forretninger med os på.

Ledelsesteam

Cécile støttes af et ledelsesteam, der tager vare på vores fokusområder. Du kan se deres kontaktoplysninger herunder

Robert  Byerly

Robert Byerly

Director, UK Financial Lines

Tfl.: +44 203 465 3852

Robert.Byerly@uk.qbe.com
Jon  Dye

Jon Dye

Director of Underwriting - Motor

Tfl.: +44 207 105 5598

Jonathan.Dye@uk.qbe.com
Andy  Fitzgerald

Andy Fitzgerald

Regional Manager

Tfl.: +44 141 227 1537

andy.fitzgerald@uk.qbe.com
Shaqeel  Hussain

Shaqeel Hussain

Head of Automotive Protect

Tfl.: +44 20 7105 4244

shaqeel.hussain@uk.qbe.com
David  Jones

David Jones

Head Of London Market & South East

Tfl.: +44 20 7105 5643

david.jones@uk.qbe.com
Matt  Lacy

Matt Lacy

Director of Casualty

Tfl.: +44 20 7105 4882

matt.lacy@uk.qbe.com
Alex  Tong

Alex Tong

Regional Manager South

Alex.Tong@uk.qbe.com
Cecile Fresneau

Cecile Fresneau

Executive Director, UK Insurance

Tfl.: +44 203 465 3097

Cecile.Fresneau@uk.qbe.com

Din kontakt

Cecile Fresneau

Cecile Fresneau

Executive Director, UK Insurance

Tfl.: +44 203 465 3097

Cecile.Fresneau@uk.qbe.com

Din kontakt

Cecile Fresneau

Cecile Fresneau

Executive Director, UK Insurance

Tfl.: +44 203 465 3097

Cecile.Fresneau@uk.qbe.com