Skip to main content
QBE Danmark
Om os Produkter Kontakt os

Vores UK team ledes af Cécile Fresneau og dækker langt størstedelen af erhvervsrisici med tilbud om Property, Casualty, Motor og løsninger til Financial and Specialty Lines såvel som specielle Commercial Combined og SME produkter.

Vi kan skrive på Lloyd's papir eller vores selskabs papir og tilbyder en fremragende global rækkevidde og mange valgmuligheder, hvad angår den måde som du gør forretninger med os på.

Ledelsesteam

Cécile støttes af et ledelsesteam, der tager vare på vores fokusområder. Du kan se deres kontaktoplysninger herunder

Roger  Ball

Roger Ball

Director of (Underwriting)

Tfl.: +44 02071054632

roger.ball@uk.qbe.com
Amanda  Doran

Amanda Doran

Head of Commercial Combined

Tfl.: +44 20 7105 4292

amanda.doran@uk.qbe.com
Alex  Tong

Alex Tong

Regional Manager South

Alex.Tong@uk.qbe.com
Andy  Fitzgerald

Andy Fitzgerald

Regional Manager

Tfl.: +44 141 227 1537

andy.fitzgerald@uk.qbe.com
Shaqeel  Hussain

Shaqeel Hussain

Head of Automotive Protect

Tfl.: +44 20 7105 4244

shaqeel.hussain@uk.qbe.com
Matt  Lacy

Matt Lacy

Director of Casualty

Tfl.: +44 20 7105 4882

matt.lacy@uk.qbe.com
Simon  Mantell

Simon Mantell

Underwriting Manager - Specialty

Tfl.: +44 20 7105 4833

simon.mantell@uk.qbe.com
Nick  Menear

Nick Menear

Director of Underwriting Operations (SIMR)

Tfl.: +44 20 7105 5934

nick.menear@uk.qbe.com
Matt  Roles

Matt Roles

Director of Property

Tfl.: +44 20 7105 5776

matt.roles@uk.qbe.com
Cecile Fresneau

Cecile Fresneau

Executive Director, UK Insurance

Tfl.: +44 203 465 3097

Cecile.Fresneau@uk.qbe.com

Din kontakt

Cecile Fresneau

Cecile Fresneau

Executive Director, UK Insurance

Tfl.: +44 203 465 3097

Cecile.Fresneau@uk.qbe.com

Din kontakt

Cecile Fresneau

Cecile Fresneau

Executive Director, UK Insurance

Tfl.: +44 203 465 3097

Cecile.Fresneau@uk.qbe.com