Skip to main content
QBE Danmark
Om os Produkter Kontakt os

Det europæiske team ledes af Chris Wallace og leverer løsninger inden for Property, Casualty, Finansiel Lines og Specialty til mæglere og kunder i Danmark, Sverige, Frankrig, Tyskland, Italien, Spanien og UK.

Ledelsesteam

Chris støttes af et ledelsesteam, der tager vare på hvert af vores fokusområder. Du kan finde deres kontaktoplysninger herunder:

Cris  Baez-Safa

Cris Baez-Safa

Head of European Financial and Specialty Markets

Tfl.: +33 180043443

cris.baez@fr.qbe.com
Renaud  De Pressigny

Renaud De Pressigny

General Manager, France

Tfl.: +33 1 80 04 33 01

renaud.depressigny@fr.qbe.com
Constanza  Gallegos De Las Heras

Constanza Gallegos De Las Heras

Head of Distribution

Tfl.: +34 917 893960

cgallegos@es.qbe.com
Thomas  Huber

Thomas Huber

Head of European Casualty

thomas.huber@uk.qbe.com
Franco  Masciovecchio

Franco Masciovecchio

Head of European Property

Tfl.: +41 795267911

franco.masciovecchio@uk.qbe.com
Angela  Rebecchi

Angela Rebecchi

General Manager

Tfl.: +39 0236263530

Angela.Rebecchi@it.qbe.com
Maths  Stanser

Maths Stanser

General Manager, European Markets

Tfl.: +46 858 751401

Maths.Stanser@se.qbe.com
Mark  Tilley

Mark Tilley

European Business Manager

Tfl.: +44 20 7105 5366

mark.tilley@uk.qbe.com

 

 

Chris Wallace

Chris Wallace

Executive Director - Europe

Tfl.: +44 20 7105 5474

chris.wallace@uk.qbe.com

Din kontakt

Chris Wallace

Chris Wallace

Executive Director - Europe

Tfl.: +44 20 7105 5474

chris.wallace@uk.qbe.com

Din kontakt

Chris Wallace

Chris Wallace

Executive Director - Europe

Tfl.: +44 20 7105 5474

chris.wallace@uk.qbe.com

Besøg vores europæiske websites:

Frankrig

Tyskland

Italien

Spanien

Sverige