Skip to main content

Europa

Det europæiske team ledes af Chris Wallace og leverer løsninger inden for Property, Casualty, Finansiel Lines og Specialty til mæglere og kunder i Danmark, Sverige, Frankrig, Tyskland, Italien, Spanien og UK.

Ledelsesteam

Chris støttes af et ledelsesteam, der tager vare på hvert af vores fokusområder. Du kan finde deres kontaktoplysninger herunder:

Andrea  Brock

Andrea Brock

General Manager, European Markets

Tfl.: +49 (211) 9941915

Andrea.Brock@de.qbe.com
Renaud  De Pressigny

Renaud De Pressigny

General Manager, France

Tfl.: +33 1 80 04 33 01

renaud.depressigny@fr.qbe.com
Constanza  Gallegos De Las Heras

Constanza Gallegos De Las Heras

Head of Distribution

Tfl.: +34 917 893960

cgallegos@es.qbe.com
David  Jackson

David Jackson

General Manager– UK branch in Continental Europe

Tfl.: +44 20 7105 4185

david.jackson@uk.qbe.com
Franco  Masciovecchio

Franco Masciovecchio

Head of European Property

Tfl.: +44 2034653115

franco.masciovecchio@uk.qbe.com
Angela  Rebecchi

Angela Rebecchi

General Manager

Tfl.: +39 0236263530

Angela.Rebecchi@it.qbe.com
Maths  Stanser

Maths Stanser

General Manager, European Markets

Tfl.: +46 858 751401

Maths.Stanser@se.qbe.com

 

 

Din kontakt

Din kontakt

Chris Wallace

Chris Wallace

Executive Director - Europe

Tfl.: +44 20 7105 5474

chris.wallace@uk.qbe.com

Besøg vores europæiske websites:

Frankrig

Tyskland

Italien

Spanien

Sverige