Skip to main content
QBE Danmark
Om os Produkter Kontakt os

QBE’s team i Danmark ledes af Maths Stanser og tilbyder et sortiment af erhvervsforsikringer med ekspertområder som Property, Liability og Financial Lines.

QBE åbnede sit kontor i København i 2006. Siden da har vi opbygget et højt kvalificeret team, som kan skræddersy QBEs brede sortiment af produkter til kundens specifikke behov. Vi har skabt os et omdømme som værende fleksible og villige til at overveje usædvanlige risici.

Vi arbejder tæt sammen med QBEs svenske kontor i Stockholm med kunder i hele Norden.

Det lokale team

Dine lokale kontaktpersoner er:

Lasse  Jensen

Lasse Jensen

Senior Casualty Underwriter

Tfl.: +45 33450398

lasse.jensen@dk.qbe.com
Pia  Damgaard

Pia Damgaard

Claims Manager

Tfl.: +45 33450611

Pia.damgaard@dk.qbe.com
Morten  Wandahl

Morten Wandahl

Finance Manager

Tfl.: +45 3345 0308

morten.wandahl@dk.qbe.com
Annemarie  Thomsen

Annemarie Thomsen

Office & Insurance Administrator

Tfl.: +45 3345 0301

annemarie.thomsen@dk.qbe.com
Martin  Maaloee

Martin Maaloee

Senior Claims Adjuster

Tfl.: +45 3345 0612

martin.maaloee@dk.qbe.com
Maths Stanser

Maths Stanser

General Manager, European Markets

Tfl.: +46 858 751401

Maths.Stanser@se.qbe.com

Din kontakt

Maths Stanser

Maths Stanser

General Manager, European Markets

Tfl.: +46 858 751401

Maths.Stanser@se.qbe.com

Din kontakt

Maths Stanser

Maths Stanser

General Manager, European Markets

Tfl.: +46 858 751401

Maths.Stanser@se.qbe.com